60

Ліжкомісць в відділенні

37

Персонал

2385

Пацієнтів в минулому році

560

проліковано пацієнів з інсультом

Послуги відділення

Первинний огляд пацієнта з підозрою на гострий мозковий інсульт здійснюється лікарем невропатологом у відділенні екстренної медичної допомоги, проводиться оцінка вітальних функцій, неврологічний огляд, при потребі з залученням усіх необхідних суміжних спеціалістів, одночасно проводиться забір аналізів а також КТ головного мозку для визначення типу інсульту.

Ішемічний інсульт – це гострий стан, при якому припиняється кровотік по одній з артерій, що кровопостачають головний мозок. Найчастіша причина  – це тромбоз судини. Золотим стандартом лікування даного типу інсульту є системний тромболізис, тромбекстракція та тромбаспірація. Лікарня оснащена сучасним комп’ютерним томографом та іншим необхідим обладнанням для швидкої діагностики та встановлення діагнозу.

Тромболітична терапія (введення препарату, який розчиняє невеликі тромби) проводиться при умові госпіталізації пацієнта у часовому вікні терапевтичних можливостей(до 4.5 годин від початку захворювання). В інсультному відділенні працює висококваліфікований персонал та наявне відповідне технічне та інструментальне оснащення для проведення даної процедури.

Геморагічний інсульт – внутрішньомозковий чи субархноїдальний крововилив у речовину головного мозку який виникає внаслідок розриву артерії. При встановленні діагнозу усі пацієнти консультовані лікарем нейрохірургом, оскільки в частині випадків необхідне оперативне втручання. Лікування пацієнтів в інсультному відділенні проводиться згідно стандартів надання медичної допомоги. З пацієнтом працює мультидисциплінарна команда (лікарі, медичні сестри, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопед, психолог, що є вимогою до організації роботи таких відділень і запорукою ефективного лікування таких пацієнтів.

Медичні сестри інсультного відділення мають належні навички для догляду за пацієнтами з гострим мозковим інсультом – ретельне спостереження за станом, догляд за шкірою та порожниною рота, профілактика та лікування пролежнів, годування та переміщення хворих. Працює висококваліфікованана команда фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів.

Спеціалісти інсультного відділення також надають допомогу пацієнтам після перенесених черепно-мозкових травм та травм периферичних нервів (що особливо актуально в даний час), хворобі Паркінсона, БАС, міастенії, розсіяному склерозі, радикулопатіях різного генезу, мігрені

Про відділення

Відділення функціонує з з початку роботи госпіталю і в ньому надається допомога пацієнтам із захворюванням нервової системи як в плановому та і в ургентному порядку.
Відділення розгорнуто на 60 ліжок. Із 2022 року відділення надає невідкладну медичну допомогу пацієнтам з гострим мозковим інсультом цілодобово. Були створені 3 палати інтенсивної терапії (8 ліжок). Палати облаштовані функціональними ліжками, протипролежневими матрацами та подушками. Біля кожного ліжка пацієнта розташовані монітори, що фіксують і відображають усі життєво важливі показники організму, а також засоби відеоспостереження для безперервного нагляду за хворими в режимі реального часу та кнопка виклику медичного персоналу. У всьому відділені є точки доступу для безперервної подачі кисню.

Персонал відділення – це шість лікарів та висококваліфікований медичний персонал з великим досвідом роботи. Основними принципами роботи були і залишаються високий професіоналізм, гуманність та відданість благородній справі – лікування людської душі та тіла.

Інсультне відділення