60

Ліжкомісць в відділенні

78

Персонал

700

Пацієнтів в минулому році

600

оперативних втручань в минулому році

Послуги відділення

Лікарі відділення проводять складні реконструктивно-відновні операції на довгих трубчастих кістках з застосуванням новітніх технологій, зокрема секвестрнекректомію – радикальне видалення осередку запалення (секвестрів, грануляцій, гною, секвестральної капсули) в межах здорової кістки з обробкою залишкової порожнини.

Кісткова пластика – складна хірургічна операція, при якій відсутню частину кістки заміщують іншою (власною, взятою зі здорової кістки пацієнта, чи штучною) для відновлення опорної функції кінцівки.

Лікарі відділення володіють методиками зовнішньої фіксації кісток, яка полягає в застосуванні апаратів зовнішньої фіксації поверхнево відносно шкірних покровів кінцівки, що дозволяє зафіксувати фрагменти кістки по-за вогнищем інфекції та перелому (апарат Ілізарова, спице-стержневий або стержневий). 

Пластичне закриття ран – це хірургічна операція, завдання якої полягає в закритті раневого дефекту шкірою. Особливо важливою така процедура є при розвитку гнійно-запальних процесів, коли формуються великі рани, які не здатні загоїтись самостійно. У більшості випадків шкірна пластика проводиться із застосуванням шкіри самого пацієнта.

У відділенні проводять операції із застосуванням цементних спейсерів (наповнювачів), насичених антибіотиками для заміщення дефектів кісток з послідуючою кістковою пластикою та металоостеосинтезом при незрощених переломах ускладнених остеомієлітом, у тому числі заміщення спейсером видалених ендопротезів кульшового та колінного суглобів, ускладнених нагноєнням.

Лікування хворих остеомієлітом кісток ступні на фоні цукрового діабету є надскладним завданням. Хірурги відділення досконало володіють методиками хірургічних втручань при лікуванні синдрому діабетичної стопи. Крім того, призначається комплексне медикаментозне лікування з можливістю подальшої реабілітації.

Про відділення

Щороку у відділенні лікується понад 700 хворих, проводиться близько 600 складних реконструктивно-відновних операцій на довгих трубчастих кістках з застосуванням новітніх технологій: радикальна секвестрнекректомія з резекцією кістки, кісткова пластика при псевдоартрозах, остеосинтез апаратами зовнішньої фіксації, артродези крупних суглобів, шкірна пластика, застосування цементних спейсерів насичених антибіотиками для заміщення дефектів кісток з послідуючою пластикою та МОС при незрощених переломах ускладнених остеомієлітом, у тому числі заміщення спейсером видалених ендопротезів кульшового та колінного суглобів, ускладнених нагноєнням, секвестрнекректомія кісток при остеомієлітичних процесах верхніх та нижніх кінцівок з післятравматичними гнійними ускладненнями, такими як остеомієлітична флегмона, післятравматичний остеомієліт з дефектом кісткової тканини та незрощеними переломами оперативне лікування гострих гнійних артритів великих суглобів, оперативне лікування хворих остеомієлітом кісток ступні на фоні цукрового діабету.