4

сучасних оглядових кабінети

12

Персонал

1700

Обстежень в минулому році

4

напрямки обстеження

Послуги відділення

Дослідження слизових оболонок стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки, виконується за допомогою гнучкого відеоендоскопу, що вводиться через ротову порожнину. Завдяки детальному відеонагляду, лікар оцінює стан, колір, еластичність і моторику слизових шлунково-кишкового тракту, наявність новоутворень, ерозій, кровотеч, виразок, поліпів тощо. Під час езофагогастродуоденоскопії може проводитись видалення поліпів, взяття матеріалу для гістологічного дослідження (біопсія), діагностика на хелікобактер пілорі, видалення сторонніх предметів.

Процедура, що дає можливість лікареві визначити стан та будову прямої та товстої кишки.  Колоноскопія призначається лікарем та проводиться для виявлення та уточнення захворювань товстої кишки, а саме: при скаргах пацієнтів на розлади у діяльності кишечника (проноси або довготривалі запори), виділення крові при дефекації, кровотечах та інші. Під час проведення колоноскопії виявляються поліпи, наявність яких протікає безсимптомно. Незамінний метод обстеження для діагностики онкологічних новоутворень, особливо на ранніх стадіях. Значну роль відіграє колоноскопія для профілактики онкозахворювань, коли обстежуються пацієнти віком після 50 років або близькі родичі, у родині яких було виявлено пухлину чи поліпи товстої кишки.

Ендоскопічне обстеження трахеї і бронхів. Дає можливість взяти матеріал на мікробіологічне і цитологічне дослідження – бронхіальні і бронхіально-альвеолярні промивні води [BAL], браш-біопсія, трансбронхіальна голкова біопсія лімфатичних вузлів та гістологічне дослідження. Покази для обстеження: кровохаркання, рецидивуючі запальні процеси нижніх дихальних шляхів або пневмонії цієї ж локалізації, задуха нез`ясованої причини, хронічний або приступоподібний кашель невиясненої етіології, підозра на аспірацію, зокрема стороннього тіла.

Проводиться під час ендоскопічних обстежень. Забір матеріалу проводять спеціальними щипцями під контролем ендосокопа. Взяття біопсії дозволяє більш детально оцінити підозрілі ділянки слизової та більш якісно діагностувати певні патології. Ця маніпуляція є повністю безпечною для пацієнта.

Мініінвазивна операція, яка проводиться у верхньому та нижньому відділі ШКТ. Ці оперативні втручання проводять без зовнішніх розрізів, виключно черекз ендоскоп за допомогою спеціальних інструментів. Видалення поліпів проводимо різними методами: CSP, HSP, EMR, згідно європейських рекомендацій. Видалення поліпів в певній мірі дозволяє повністю попередити онкопатологію

Основна мета проведення такої операції – відновлення годування людини в разі неможливості її харчування природним шляхом. Головна умова для здійснення черезшкірної ендоскопічної гастростомії – це прохідність в ротоглотці і в стравоході. Для виконання даної операції ми використовуємо спеціальні набори, які значно полегшують реабілітацію після операції та спрощують догляд за гастростомою

Про відділення

У відділенні ендоскопії проводяться діагностичні обстеження: езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, бронхоскопія. Під час обстежень проводяться маніпуляції :щипцева біопсія, біопсія за системою OLGA/OLGIM, діагностика інфекції Helicobacter pylori, встановлення зонда для ентерального харчування, хромоскопія та цифрова хромоскопія. Виконуються оперативні втручання: ендоскопічна гастростомія, поліпектомія з верхніх і нижніх відділів ШКТ.

Також надаємо ургентну допомогу: зупинка кровотеч та видалення сторонніх тіл з ШКТ та бронхіального дерева. Відділення ендоскопії оснащено матеріально-технічною базою високого класу, а саме ендоскопічними стійками фірми PENTAX, що дає змогу максимально обстежити пацієнта та надати якісну медичну допомогу. Апарати проходять багатоступневу обробку, що створює обстеження повністю безпечним для пацієнта.

Наші спеціалісти у роботі керуються стандартами НСЗУ, а також рекомендаціями закордонних товариств, зокрема ESGE та AGA, також систематично відвідують українські та закордонні конференції.